Dodatočná zľava 15% na všetko z mikroplyšu. Kód: MIKRO15
 • Slovenština Slovenština
 • Zavolajte nám, poradíme vám +421 233 058 699 8:00 - 15:00

  5 dôvodov, prečo by ste doma mali mať osušky a uteráky z bambusu

  Kúpeľňa

  Bambusové uteráky a osušky sa tešia čím ďalej tým väčšej obľube a my sa vôbec nečudujeme. Pestovanie bambusu je výrazne ekologickejšie aj udržateľnejšie, než pestovanie bavlny. Uvedomujeme si, že bambus je materiálom budúcnosti. Dali sme preto dokopy 5 dôvodov, prečo je bambus skvelou voľbou aj pre vašu kúpeľňu.

  5 dôvodov, prečo by ste doma mali mať osušky a uteráky z bambusu

  Látka z bambusu patrí medzi najkrajšie

  Svojou mäkkosťou sa bambusové vlákna vyrovnajú hodvábu alebo kašmíru. Okrem toho, že textílie z bambusu sú jemné a hebké, majú tiež 4x vyššiu savosť ako bavlnené materiály. To z nich robí ideálnych parťákov do sauny aj na kúpeľné wellness.

   

  Osušky a uteráky z bambusu sú odolné voči baktériám

  Bambusová látka je prirodzene antibakteriálna a antimykotická. Nemusíte sa teda ani pri dlhšom používaní báť zápachu a plesní. Tieto vlastnosti určite oceníte pokiaľ máte citlivú alebo alergickú pokožku. Štúdie ukázali, že antibakteriálne vlastnosti sa z bambusových osušiek a uterákov nestrácajú ani pri opakovanom praní (testy sa vykonávali po 50 pracích cykloch).

  Bambus je šetrný k životnému prostrediu

  V porovnaní s ostatnými textilnými surovinami je bambus komoditou s oveľa šetrnejším prístupom k pestovaniu. Bambusu sa darí rásť takmer všade na svete a na rast nepotrebuje ľudský zásah ani hnojivá a pesticídy. Navyše rastie veľmi rýchlo.

   

  Bambusové osušky a uteráky rýchlo schnú a sú veľmi odolné

  Vysoká savosť znamená aj rýchlejšie schnutie. Bambusová tkanina vlhkosť absorbuje dovnútra, ale zároveň dýcha, a preto sa tekutina rýchlo odparuje. Túto vlastnosť oceníte doma, najmä ak máte kúpeľňu bez možnosti vyvetrania. A napríklad aj v posilňovni.


  Pri správnej starostlivosti vám osušky a uteráky z bambusu vydržia roky

  Bambusové osušky a uteráky perte na 40°. Vyššia teplota naozaj nie je potrebná. Pracie prostriedky sú dnes veľmi účinné a odstraňujú nečistoty aj pri nižších stupňoch. Aviváž pokojne vynechajte, len by vsiakla do vlákien a zničila ich dokonalé savé vlastnosti. Osušky a uteráky nechajte ideálne preschnúť na vzduchu.


  Skrášľovací tip na záver. Prečo potrebujete bambusový uterák na tvár?

  Bambusový uterák je ideálnym doplnkom k vašej pleťovej starostlivosti. Určite majte v kúpeľni jeden extra bambusový uterák iba na tvár a zahrňte ho do svojho večerného aj ranného rituálu. Večer si poradí so starostlivým odstránením posledných zvyškov líčidiel a ráno pleť príjemne premasíruje a pripraví na ošetrujúce prípravky.

   

  Vyskúšajte uterák namočiť do horúcej vody, vyžmýkať a priložiť na chvíľu na tvár. Potom jemne pokožku cez uterák premasírujte. Funguje to ako šetrný peeling a oživenie unavenej pleti. Uterák na tvár vymieňajte ideálne každý deň alebo ob deň.


  Máte po prečítaní pocit, že doma nejakú tú bambusovú osušku a uterák tiež potrebujete? Pozrite sa na našu ponuku. 

  Naposledy pridané

  Ako vám správna spánková rutina môže zmeniť život?

  | 9 minúta čítanie
  Pokiaľ vás zaujíma wellbeing, určite ste sa už dôležitosťou spánku niekedy zaoberali. Viete teda, že spánkom trávime ⅓ života a že od neho dosť…

  Luxusné spanie vám zariadime aj v aute

  | 3 minúta čítanie
  Už ste niekedy prespávali v aute? A bola to núdzovka, po ktorej ste sa ráno prebudili rozlámaní? Verte nám, že aj také dobrodružstvo sa dá…
  Hore