12. - 22. 7. Doprava do Packety ZADARMO od 12 €.
 • Slovenština Slovenština
 • Zavolajte nám, poradíme vám +421 233 058 699 8:00 - 15:00

  Plachty mikroplyš

  Aké je to ľahnúť si do postele plnej plyšových medvedíkov? O niečo menej príjemné, než zaspávať na plachte z mikroplyšu. Je hebučká, jemná a neuveriteľne hreje. A to sa hlavne v zimných mesiacoch hodí. Nepúšťa chlpy ani nerobí žmolky. Ide o vysoko kvalitný materiál, ktorý rýchlo schne a dobre odvádza vlhkosť.

  Snívať o spánku ako na obláčiku? Už nemusíte. Toto je totiž ešte oveľa lepšie.

  Čítať viac
  Filtrovať
  107 produktov
  Mikroflanel alebo mikroplyš plachta?

  Je medzi nimi rozdiel? Na prvý pohľad nie. Spozná to skôr človek od fachu. Mikroflanelová plachta využíva najmodernejšie technológie. Má jemnejšie chĺpky a viac hreje.

  Lenže ľudia tento výraz príliš nepoznajú. Prípadne ho často zamieňajú za mikroplyš. Preto sme sa rozhodli zostať verní zažitému názvu. Hoci sa jedná o mikroflanel, používame označenie mikroplyš.

  Vidíte? Zbytočné zmätky. Hlavné je, že je to to najlepšie pre vás.

  Ako sa o mikroplyšové plachty správne starať?

  Vlaste tak, ako ste pravdepodobne zvyknutý. Perte na 40 °C. Ideálne každý týždeň. Zamedzíte tak zbytočnému množeniu baktérií a roztočov.

  Nikdy by sa nemali pridávať aviváže. Tie tkaninu zbytočne zaťažujú, uzatvárajú a nedovoľujú jej dostatočne dýchať. Pri kvalitných materiáloch ide o zbytočné znehodnocovanie.

  V prípade napínacích mikroplyš plachiet nám odpadá nočná mora menom žehlenie. Sú nekrčivé a tak môžete ísť rovno spať. A sušička? Tá im vôbec nevadí.

  Prečo si líhať práve na naše plachty z mikroplyšu?

  V MKLôžkoviny pre vás vyberáme len také mikroplyšové plachty, na ktorých sa s ľahkosťou zaspáva. A zároveň sa ráno ťažko opúšťajú. Kvalitné materiály, široká škála farieb. Vďaka tomu sme už obliekli postele v dedinských chalupách, luxusných hoteloch i mestských bytoch.

  Mikroplyšové plachty tisíc a jednej noci

  Nepíšeme rozprávky, ale tipy. Zalistujte na našom blogu, pokiaľ hľadáte inšpiráciu alebo tápate, ako sa o vašu novú plachtu z mikroplyšu správne starať. Aby zostala ako nová a stále krásne voňala. Proste aby sa vám ešte dlho spalo ako na tom najnadýchanejšom obláčiku.

  Hore