Dodatočná zľava 15% na všetko z mikroplyšu. Kód: MIKRO15
 • Slovenština Slovenština
 • Zavolajte nám, poradíme vám +421 233 058 699 8:00 - 15:00

  Lacná renovácia nábytku bez napínavého konca

  Rady a tipy

  Stoličky, sedačky aj kreslá dostávajú v domácnostiach zabrať. Sedací nábytok patrí k najviac namáhaným veciam, ktoré doma vôbec máte. Neustálym sedením či polihovaním sa poťahy ničia. Jednoducho sa špinia, ale zato sa zložito čistia. Takáto sedačka potom môže čoskoro vyzerať pod psa. Alebo pre mačku. A nielen preto, že si na nej štvornohí miláčikovia radi hovejú.

  Lacná renovácia nábytku bez napínavého konca

  Instantné remeslo na doma

  Pokiaľ sa už na ošúchané sedačky a presedené stoličky nemôžete pozerať, máte na výber. Buď si zoženiete remeselníka (a tých šikovných je ako šafránu), alebo sa pustíte do čalúnenia sami. Oba varianty ale budú stáť veľa času i peňazí. Jednoduchšie a lacnejšie je kúpiť si tzv. instantné čalúnenie.

  Napínacie poťahy sú totiž zhotovené v duchu toho najpoctivejšieho remesla. Z kvalitných materiálov, ktoré sú majstrovsky spracované. Na renováciu vám tak stačí len stará stolička, kreslo alebo práve sedačka. Žiadne nite, ihly ani nity.

  Ako potiahnuť starý nábytok

  Jednoducho. Stačí urobiť len pár jednoduchých krokov.

  1. Zmerajte to, čomu chcete zaobstarať nový kabát.
  2. Vyberte si poťah, ktorý zodpovedá vašim vizuálnym preferenciám a rozmerovo sadne vami vybranému kusu.
  3. Objednajte a tešte sa na balíček.
  4. Až k vám dorazí, rozbaľte ho. A pokochajte sa.
  5. Odporúčame ho pred prvým použitím vyprať. A usušiť.
  6. Potom už len napnite a posaďte sa.

  Pri sedačkách a kreslách nájdete aj špeciálne valčeky, ktoré držia poťah na mieste. Tak, že sa natiahne a nehne. Ani zo záhybov.

   

  Nielen renovácia, ale aj prevencia

  Taký napínací poťah ale nemusí slúžiť len na hasenie už prebiehajúceho požiaru. Naopak mu môže predchádzať. Domáci maznáčikovia, deti, rozjarené návštevy alebo nepozornosť nás samotných. To všetko môže viesť ku katastrofe.

  Pokiaľ chcete zbytočným fľakom zabrániť, navlečte​ ochranný poťah. Háklivé materiály s ním udržíte v bezpečí a v prípade potreby ho niekoľkými pohybmi jednoducho vyzlečiete. Vyperiete, zavesíte a za pár hodín bude späť v akcii.

   

  Zakaždým iný, ale vždy útulný

  A pohodlný. Možno vás proste len vaša sedačka omrzela, stolička sa opozerala a kreslo do celého interiéru nejako nezapadá. Nevyhadzujte hneď opozeraný nábytok a peniaze zbytočne z okna. Proste mu len kúpte nový kabát.

  Napínacie poťahy môžete pravidelne meniť. Raz siahnete po výrazných farbách, inokedy po zemitých tónoch. Podľa nálady alebo príležitosti. Môžete tak mať doma nespočetné množstvo kombinácií. A za pár eur.

  Hrajte sa, starajte sa. Robte skrátka domov domovom. Bez nervov a s radosťou.

  Naposledy pridané

  Ako vám správna spánková rutina môže zmeniť život?

  | 9 minúta čítanie
  Pokiaľ vás zaujíma wellbeing, určite ste sa už dôležitosťou spánku niekedy zaoberali. Viete teda, že spánkom trávime ⅓ života a že od neho dosť…

  Luxusné spanie vám zariadime aj v aute

  | 3 minúta čítanie
  Už ste niekedy prespávali v aute? A bola to núdzovka, po ktorej ste sa ráno prebudili rozlámaní? Verte nám, že aj také dobrodružstvo sa dá…
  Hore