Dodatočná zľava 15% na všetko z mikroplyšu. Kód: MIKRO15
 • Slovenština Slovenština
 • Zavolajte nám, poradíme vám +421 233 058 699 8:00 - 15:00

  Tipy a rady ako sa starať o uteráky a osušky

  Rady a tipy Kúpeľňa

  V dnešnej dobe je radosť nakupovať uteráky a osušky. Trh ponúka nespočetné množstvo materiálov a vzorov, ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Najrozšírenejším materiálom je froté. Oplatí sa poobzerať po kvalitnom tovare, ktorý vás bude svojou jemnosťou a absorpciou tešiť dlhú dobu.

  Tipy a rady ako sa starať o uteráky a osušky

  Možno vás láká nový uterák či osušku hneď používať, ale v každom prípade buďte trpezlivý a textílie najlepšie dvakrát vyperte v práčke. Voľné vlákna sa zarovnajú a uteráky a osušky tým získajú svoj tvar a zbavia sa prachu. Farebným roztriedením bielizne predídete vzájomnému zafarbeniu a znehodnoteniu. Na pranie sa odporúča skôr prací gél než prášok a dodržiavanie údajov uvedených na štítku. Aviváž sa nepoužíva, pretože tým sa vlákna obalia a osuška neplní tak svoju funkciu.

   

   

  Na sušenie uterákov a osušiek je vhodné voľné schnutie. Pre väčší efekt nadýchanosti sa odporúča sušenie v sušičke. Praktík sušenia bielizne na radiátoroch sa vzdajte, tým sa ničia a krehnú vlákna.

  Opomínané, avšak dôležité je správne vešanie uterákov a osušiek pri bežnom používaní. Najvhodnejší je kúpeľňový vodorovný držiak, kde môžu textílie voľne schnúť a dýchať. Zavesenie a splývanie na háčikoch dáva vzniknúť nepríjemnému zápachu a škodlivým baktériám, ktoré sa vo vlhkej tkanine množia.

   

   

  Dobrá správa v starostlivosti o uteráky a osušky je, že sa nežehlia. Táto nepopulárna činnosť teda odpadá.

   

  Dlhodobo mäkké a savé uteráky bez vyblednutia a sprania sú vizitkou správnej starostlivosti každej gazdinky.

   

  Článok pre vás napísala Liduška.

  Naposledy pridané

  Ako vám správna spánková rutina môže zmeniť život?

  | 9 minúta čítanie
  Pokiaľ vás zaujíma wellbeing, určite ste sa už dôležitosťou spánku niekedy zaoberali. Viete teda, že spánkom trávime ⅓ života a že od neho dosť…

  Luxusné spanie vám zariadime aj v aute

  | 3 minúta čítanie
  Už ste niekedy prespávali v aute? A bola to núdzovka, po ktorej ste sa ráno prebudili rozlámaní? Verte nám, že aj také dobrodružstvo sa dá…
  Hore